Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

3 miejsce w Polsce

Aktualności > 2011/2012 > CZERWIEC

III miejsce w Polsce dla Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

14 VI 2012 r. w Warszawie obyła się gala konkursowa, podczas której ogłoszono zwycięzców konkursu  na reportaż z działań w projekcie "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier". Celem projektu zorganizowanego przez Polska zieloną Sieć było wskazanie że, odpowiedzialna produkcja i konsumpcja wyrobów pochodzących z lasu, takich jak meble, pokrycia podłogowe, okna i papier jest konieczna dla zachowania zasobów leśnych dla obecnych i przyszłych pokoleń. Projekt jest częścią kampanii europejskiej. Do Warszawy pojechali autorzy reportażu pt. "Magiczny bilet", który został uznany za najlepszy na Dolnym Śląsku, Martyna Duda, Pamela Pokładowska, Ewelina Psiuch, Bartosz Gajda,
Kacper Majoch, Adam Kopeć wraz ze szkolnym koordynatorem działań ekologicznych panią Małgorzatą Potaczałą. W Warszawie spotkali  się z przedstawicielami  10. szkół finalistów konkursu z całej Polski.  Galę ogłoszenia wyników konkursu uświetnił Robert Cyglicki prowadzący kampanię leśną w Greenpeace Poland , który opowiedział o działaniach Greenpeace w Polsce i na świecie na rzecz lasów.
Na etapie ogólnopolskim zwycięzcami zostali:
miejsce I - Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół w Kwilczu
miejsce II - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie
miejsce III -  Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie
W uzasadnieniu jury czytamy:
" Miejsce III dla Gimnazjum nr 2 w Chojnowie przyznano za bardzo dobre techniczne wykonanie oraz pomysłowość w fabule prezentacji działań. Szkoła zaplanowała po kolei swoje działania oraz zaangażowała społeczność szkolną w tematykę odpowiedzialnej gospodarki leśnej."
Nagrody wręczali Magdalena Noszczyk z Polskiej Zielonej Sieci i Robert Cyglicki z Greenpeace Poland.
Zwycięski filmik można obejrzeć tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=QLkbXIl-JnE&feature=g-upl


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego