Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Biegi malucha

Aktualności > 2010/2011 > MAJ

I CHOJNOWSKA EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI POLSKA BIEGA
- BIEG MALUCHA W GIMNAZJUM NR 2


Zainicjowana przez "Gazetę Wyborczą" akcja "POLSKA BIEGA" ma na celu popularyzację biegania jako najprostszej formy sportu dla wszystkich: dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz promocję zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności.
W tym roku akcja z charakterystycznym logo: rozpędzonymi strusiami - pobiła kolejny rekord, bo na oficjalnej stronie: www.polskabiega.pl można przeczytać, że w majowy weekend: 13 - 15 maja "wystartowało ponad 100 tys. biegaczy w aż 616 miejscach". Chojnów też przyczynił się do tej imponującej statystyki, bo na zielonym boisku przy Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika odbył się "Bieg malucha", w którym zgodnie z założeniami organizacyjnymi wzięły udział przedszkolaki z naszego miasta.  Miłą niespodzianką dla organizatorów imprezy okazała się frekwencja uczestników biegu. Na starcie stanęło bowiem ogółem: 128 uczestników!!! Dzięki podziałowi dzieci na dwie grupy wiekowe, a następnie na 10-11 osobowe grupy biegi przebiegały spokojnie i sprawiły wiele frajdy nie tylko jego uczestnikom, ale też ich rodzicom!!! Organizatorów zadziwiła żywiołowość małych biegaczy, ich chęć do sportowego współzawodnictwa i radość z osiąganych sukcesów, choć na podstawie poczynionych obserwacji są przekonani  o tym, że nie najistotniejsze były wygrane, lecz radość z udziału we wspólnej zabawie.
Prezenty - niespodzianki przewidziane dla każdego uczestnika meczu: soki, drobne upominki, słodycze zostały rozdysponowane dzięki NIEOCENIONEMU WSPARCIU Burmistrza Miasta Chojnowa - p. Jana Serkiesa, Starosty Legnickiego - p. Jarosława Humennego i członków Zarządu Banku Spółdzielczego w Chojnowie.  Nagrody rzeczowe zaś, wręczane na scenie podczas III Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez Radę Rodziców Gimnazjum nr 2, ufundowane zostały przez Dyrektora Sklepu DECATHLON w Legnicy - p. Radosława Pruchnika. Dyrektor szkoły - Andrzej Urban, nauczyciele i pracownicy  zaangażowani w organizację I -  mamy nadzieję, że nie ostatniego - "Biegu malucha": Jolanta Czachor, Alina Bujak, Lucyna Spes, Jadwiga Kranc, Joanna Betlejewska, Kinga Ziomek, Renata Mażuchowska składają na ICH ręce serdeczne podziękowania za umożliwienie przeprowadzenia tak wartościowej wychowawczo imprezy sportowej i utytułowanie młodych biegaczy.
DZIĘKUJĄ TAKŻE RODZICOM I OPIEKUNOM PRZEDSZKOLAKÓW ZA PRZYBYCIE I DUŻE ZAANGAŻOWANIE W PRZEBIEG BIEGU!!! SŁOWA UZNANIA KIERUJĄ DO UCZNIÓW KLASY I c: Sebastiana Iwaniaka, Mateusza Roznowskiego, Wiolety Szczerbik, Przemysława Peimala, Darii Jarosławskiej, Aleksandry Baran oraz ucznia klasy II c: Wojciecha Matli za niesamowitą cierpliwość i wytężoną pracę - elementy niezbędne do sprawnego przeprowadzenia imprezy.
DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego