Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Dni otwarte w naszej szkole

Aktualności > 2009/2010

Dni Otwarte w naszej szkole


6 maja to w tym roku szkolnym Dzień Otwartych Drzwi dla uczniów szkół podstawowych z miasta i gminy Chojnów. W tym roku odwiedziły nas delegacje z następujących placówek oświatowych:
Szkoły Podstawowej w Okmianach
Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie
Szkoły Podstawowej w Krzywej
Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie
Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach
Szkoły Podstawowej w Rokitkach
Szkoły Podstawowej w Goliszowie
Koordynator wszystkich wydarzeń – Samorząd Uczniowski i jego opiekunka – Pani Małgorzata Potaczała – przygotował moc atrakcji!!! Nasi goście wzięli udział w konkursie astronomicznym przeprowadzonym na sprzęcie najnowszej technologii z firmy Testico. Oto lokaty: I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 4, III miejsce – ex quo: Szkoła Podstawowa z Okmian, Szkołą Podstawowa z Krzywej i Szkoła Podstawowa z Niedźwiedzic, IV miejsce – Szkoła Podstawowa z Goliszowa i V miejsce – Szkoła Podstawowa z Rokitek.
Nasi goście obejrzeli multimedialne prezentacje o wydarzeniach z życia szkoły, ciekawych inicjatywach edukacyjnych, które urozmaicają naukę w naszej szkole. Uczniowie i ich opiekunowie mogli też poznać wytyczne i przebieg projektu ekologicznego Akademia 3R, sponsorowanego przez spółkę „KGHM ECOREN”. Dzięki wsparciu Fundacji Nasza Ziemia oraz Polska Zielona Sieć uczniowie otrzymali naklejki i plany lekcji z reklamą ekologicznych zachowań.
Duże zainteresowanie wzbudziły doświadczenia laboratoryjne opracowane i poprowadzone przez uczniów klasy I, którzy uczestnicząc w zajęciach koła chemicznego prowadzonego w ramach Akademii Uczniowskiej zgłębiają tajemnice chemii i udowadniają, że jest ona naprawdę fascynującą i tajemniczą dziedziną nauki.
Uczniowie poznali też nieco bazę lokalową szkoły, odwiedzili świeżo wyremontowaną salę gimnastyczną, a na koniec – jakby na deser – nasi goście obejrzeli występy artystyczne: zespołu tanecznego „Brooklyn” prowadzonego przez panią Marzenę Anton oraz uczniów nagrodzonych w Festiwalu Śpiewam i Tańczę: Karoliny Serkies, Rafała Lendy, uczniów z klasy II b.

Zdjęcia dostępne w galerii.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego