Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Dobre wiadomości z MPL

Aktualności > 2011/2012 > STYCZEŃ

DOBRE WIADOMOŚCI MARATONU PISANIA LISTÓW 2011


Już napłynęły informacje o poprawie sytuacji Bohaterów Maratonu Pisania Listów, który w naszej szkole, jak i w całej Polsce i na całym świecie, odbył się w grudniowy weekend. Bardzo cieszymy się z informacji, które napłynęły od Amnesty International:
Meksyk -  Inés Fernández Ortega i Valentina Rosendo Cantú  

15 grudnia rząd Meksyku formalnie wziął na siebie odpowiedzialność za gwałt i nadużycia, których ofiarą była Valentina Rosendo Cantú. Jest to realizacja jednego z postanowień Międzyamerykańskiego Trybunału Praw Człowieka. W sprawie Inés Fernández Ortegi powstanie osobny dokument. Valentina powiedziała: Droga, którą musimy podążać jest wciąż bardzo długa, ale chciałybyśmy wykorzystać okazję, by szczerze Wam podziękować za wsparcie, które otrzymałyśmy. Bez Waszych listów, akcji i solidarności nie znalazłybyśmy się w tym miejscu. Każdemu z Was: Nomaá  ("Dziękuję" w Me'phaa).
http://amnesty.org.pl/maraton2011/index.php/2011/12/ines-i-valentina-dobra-wiadomosc/

Azerbejdżan - Jabbar Savalan
Został ułaskawiony i uwolniony!!!
http://amnesty.org.pl/maraton2011/index.php/2011/12/jabbar-savalan-jest-wolny/


Okazuje się zatem, że hasło MPL 2011: RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. MOŻEMY ZMIENIĆ ŚWIAT się spełniło! Dlatego już teraz zapraszamy do zainteresowania się ideą MPL oraz działalnością Amnesty International.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego