Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Dzień dziecka

Aktualności > 2011/2012 > CZERWIEC

DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE


Tradycyjnie już w naszej szkole świętujemy uroczyście Dzień Dziecka, który jest organizowany we ścisłej współpracy z Radą Rodziców. To właśnie Rada Rodziców w tym dniu funduje gimnazjalistom słodkie upominki, za co jeszcze raz składamy gorące podziękowania.
W bieżącym roku szkolnym, w ramach obchodów Dnia Dziecka ogłoszono konkurs plastyczny pod hasłem: "Świat w oczach dziecka", który podsumował szkolne działania związane z Rokiem Janusza Korczaka.
1 czerwca zorganizowano też rozgrywki sportowe, umożliwiono uczestnictwo w pokazach Ratownictwa Medycznego oraz zapewniono śniadanie!!! Po raz drugi już dzięki sponsorom akcji: Panu Mariuszowi Gawronowi, właścicielowi legnickiej Hurtowni "Szumlańscy"- Panu Eugeniuszowi Szumlańskiemu, właścicielowi piekarni - Panu Bogdanowi Strykowiec, wsparciu finansowemu Rady Rodziców Nauczycielki i Mamy przygotowały smakowite kanapki. Niestety, z racji niesprzyjającej aury nie mogliśmy kontynuować Śniadania na trawie (sensu stricte), ale wspólne śniadanie w auli szkoły też było okazją do wspólnych rozmów i żartów, które skonsolidowały społeczność szkolną.
W ramach konkursu plastycznego powstały wspaniałe prace ukazujące kolorowy i beztroski świat widziany oczami gimnazjalistów. Jury wyłoniły najlepsze prace: uczniów klasy I d, uczniów klasy specjalnej. Wyróżnienie otrzymała grupa uczniów z klasy II b, która przygotowała plastyczny komentarz do słów Janusza Korczaka:

"Umysł dziecka - las, którego wierzchołki lekko się poruszają, gałęzie splatają, liście drżąc dotykają." (Janusz Korczak, "Momenty wychowawcze") 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego