Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Eduscience w naszej szkole

Aktualności > 2012/2013 > WRZESIEŃ

EDUSCIENCE W NASZEJ SZKOLE

Projekt Eduscience jest nie tylko jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce, ale też  projektów innowacyjnych z zakresu edukacji przyrodniczej. Projekt zapewnia "żywe" i fascynujące poznawanie świata nauk matematyczno-przyrodniczych.
W ramach projektu powstała nowoczesna platforma e-learningowa, na której są zamieszczane lekcje z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, stworzone przez nauczycieli praktyków pod okiem specjalistów metodyków w oparciu o zagadnienia udostępnione przez pracowników naukowych Polskiej Akademii Nauk zrzeszonych w Centrum Badań Ziemi i Planet GeoPlanet. Ciekawe pomoce dydaktyczne wyświetlane i prezentowane także na tablicach interaktywnych otrzymanych w ramach projektu z pewnością zmobilizują uczniów klasy I e - będących głównymi beneficjentami projektu do odkrywania świata przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Uczniowie wezmą udział także w wycieczce do obserwatorium sejsmologicznego w Książu oraz pikniku naukowym przygotowanym przez animatorów projektu.
Koordynator projektu w naszej szkole: p. Ireneusz Więcław,
Nauczyciele przedmiotowcy realizujący wytyczne projektu: p. Barbara Karasek, p. Radosław Kupczyński, p. Małgorzata Orłowska, p. Małgorzata Potaczała.
O realizacji EDUSCIENCE będziemy na bieżąco informować na stronie szkoły.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego