Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

ESD

Aktualności > 2011/2012 > MAJ

Gimnazjum nr 2  lokalnym organizatorem
Europejskich Słonecznych Dni w Chojnowie


Obchody Europejskich Słonecznych Dni rozpoczęliśmy w Chojnowie już 17 kwietnia. W tym dniu grupa uczniów z klasy II b, pod opieką pani Małgorzaty Potaczały, spotkała się z przedszkolakami z Przedszkola nr 3  oraz z grupą pierwszaków ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4,  zaś 20 kwietnia odwiedzili klasę III a ze Szkoły Podstawowej nr 3.
W trakcie spotkania, gimnazjaliści poprzez zabawę, przybliżyli swoim młodszym kolegom zagadnienia związane z odnawialna energią słoneczną i sposobami jej wykorzystania. Na ręce pań wychowawczyń: Ewy Jedynak, Bożeny Szarek, Doroty Chopkowicz i Mirosławy Spes młodzież z gimnazjum przekazała zaproszenie do udziału w kulminacji obchodów Europejskich Słonecznych Dni.
W dniu 8 maja do siedziby Gimnazjum nr 2 im.  M. Kopernika w Chojnowie przybyli goście. W sumie spotkało się osiemdziesięciu  przedstawicieli szkół podstawowych i przedszkoli naszego miasta. Wszyscy przywdziali słoneczne stroje i wyglądali naprawdę imponująco. Każdy z nich przyniósł bilet wstępu, który posłużył potem do zbudowania makiety kolektora słonecznego. I zaczęło się! Najpierw spotkanie w auli szkoły. Tu rozstrzygnięto konkurs na najbardziej pomysłowy słoneczny strój. Następnie do akcji wkroczyli gimnazjaliści z Kapituły Zielonej Flagi. Podzielili gości na trzy grupy i odtąd zajęcia toczyły się w trzech miejscach równocześnie: auli, sali gimnastycznej i pracowni informatycznej. W auli szkoły dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Wędrówki energooszczędnej żarówki" przygotowane przez uczniów klasy II b pod opieką pani Małgorzaty Potaczały. Tu także na przygotowanych biletach powstawały uśmiechnięte słoneczka. W sali gimnastycznej trwały słoneczne rozgrywki sportowe zorganizowane przez uczennice z klasy II c pod opieką pani Aliny Bujak. Sala informatyczna stała się królestwem malowania światłem, którym rządził nasz absolwent Szymon Cichocki oraz pani Paulina Rajczakowska. Gdy skończyły się zajęcia w budynku szkoły, wszyscy wyszli na podwórko i rozpoczęło się budowanie makiety kolektora słonecznego. Po wspólnych zdjęciach uformowano pochód, który przeszedł ulicami miasta  Chojnowa. Podczas przemarszu wznoszono hasła propagujące odnawialną energię słoneczną: "Energia słoneczna jest wieczna i dla Ziemi bezpieczna", a także: " Czy to mały, czy to duży -  każdy wie, do czego kolektor służy".  Młodzież rozdawała mieszkańcom Chojnowa ulotki.  Pochód dotarł do Urzędu Miasta. Miłą niespodzianką było spotkanie z burmistrzem miasta Chojnowa panem Janem Serkiesem, który poparł inicjatywę propagowania odnawialnej energii słonecznej. Za pomoc w organizacji Europejskich Słonecznych Dni serdecznie dziękujemy dyrekcji Gimnazjum nr 2: panu Andrzejowi Urbanowi i  pani Lucynie Spes, nauczycielkom:  wychowania fizycznego - pani Alinie Bujak, j. angielskiego - pani Paulinie Urban, pedagogiki specjalnej -  paniom: Agnieszce Barszczyk i Jadwidze Kranc; nauczycielkom z zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, które przyłączyły się do miejskich obchodów europejskiego święta - paniom:  Dorocie Chopkowicz , Ewie Jedynak, Mirosławie Spes , Bożenie Szarek; za nieocenione wsparcie finansowe - współpartnerowi działań ekologicznych w naszym gimnazjum, laureatowi ubiegłorocznej edycji "Drzew świata" - właścicielowi firmy "Eneko" - panu Zbigniewowi Susło.
Relacje z obchodów znajdują się także na stronach:


http://sp3.chojnow.eu/index.php?strefa=3&ids=2&album=608


http://sp4.chojnow.eu/index.php?strona=5726&menu=5


http://przedszkole3.chojnow.eu/index.php?strefa=3&ids=2&album=299


http://www.chojnow.pl/news/news/view/id/1211


http://www.slonecznedni.pl/galeria


FILMIK:  http://www.youtube.com/watch?v=Vc4InueqsJY&feature=player_embedded#!
                                                                                                 


ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z FOTORELACJAMI I FILMIKAMI!!!

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego