Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

GEN WOLNOŚCI

Aktualności > 2013/2014 > LISTOPAD

GEN WOLNOŚCI


To, co charakteryzuje każdego człowieka to jego indywidualny genotyp. Nas Polaków łączy i wyróżnia ten jeden szczególny gen - GEN WOLNOŚCI. Ma go każdy z nas!!!
Udowodnili to chojnowianie podczas obchodów 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbywały się 8. listopada i 11. listopada br. na ulicach naszego miasta.
Do wydarzeń, które miały miejsce 8. listopada: Flash Moba pn. "Biało - Czerwona", degustacji ciast i babeczek, wręczania biało - czerwonych flag i kotylionów przyczynili się uczniowie klasy I a, którzy pod opieką p. Małgorzaty Potaczały i dzięki nieocenionemu wsparciu Burmistrza Miasta Chojnowa - p. Jana Serkiesa, Dyrektora szkoły - p. Andrzeja Urbana, Dyrektorów i pracowników chojnowskich szkół zrealizowali te wydarzenia. To dzięki zaangażowaniu całej społeczności naszej szkoły: Uczniów i Nauczycieli, ogromnej rzeszy przedszkolaków z chojnowskich przedszkoli i ich Opiekunów, uczniów: Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4, Gimnazjum nr 1, Powiatowego Zespołu Szkół i ich Nauczycieli niemożliwa byłaby realizacja Flash Moba, w którym wzięło udział ponad 1100 osób!!! WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM DZIĘKUJEMY!!!
Reprezentanci klasy I a przeprowadzili także 15. listopada zajęcia edukacyjne pn. "A to Polska właśnie" w grupach sześciolatków Przedszkola Miejskiego nr 3. Spotkanie z historią Polski, jej geografią i symbolami narodowymi okazało się wspaniałą przygodą nie tylko dla dzieci młodszych, ale też gimnazjalistów, którzy nietypowo wystąpili w roli nauczycieli.
Szczególne słowa podziękowań kierujemy do p. Małgorzaty Sajnóg, bez wsparcia której nie powstałyby przepiękne kotyliony. Dziękujemy także rodzicom uczniów klasy I a, którzy przygotowali przepyszne wypieki.   
LINKI:                                                                                                                                                   1. O akcji "Biało - czerwona" na portalu chojnow.pl
http://www.chojnow.pl/news/news/view/id/2862

2. Autorski film pt. "Biało - Czerwona" autorstwa uczniów naszego gimnazjum. Powstał pod opieką dyrektora szkoły - p. Andrzeja Urbana                                                                                                     http://www.youtube.com/watch?v=thSNtZtw_ts

3. Autorski film redaktorów chojnow.pl
http://www.youtube.com/watch?v=_vdD9Q1IS3Q
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego