Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Gracja

Aktualności > 2011/2012 > LUTY

Trudno to sobie wyobrazić, ale co roku 100 tys. koni w Polsce wyjeżdża w długą i makabryczną podróż,  z której już nie wrócą…
Z takiej podróży uciekła GRACJA - dziesięcioletnia klacz, która ma problemy ze wzrokiem.  Miała trafić do rzeźni, ale bolesławieckie Stowarzyszenie "Trójrzecze" postanowiło przejąć nad nią opiekę i dzięki temu GRACJA zamieszkała w wymarzonym, idyllicznym miejscu - Stajni "Balladyna" w Jaroszówce.                        
Jest pod doskonałą opieką. Jej historia i przejścia powodują, że coraz więcej osób chce jej pomóc:  weterynarz i kowal nie pobierają opłat, znajomy rysownik przygotował plakat.
Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie przyłączyło się do akcji!!!
W piątek - 3 lutego - Kapituła Zielonej Flagi wybrała się w odwiedziny do Gracji, przy okazji chcąc przekazać jej opiekunom zebraną podczas kwesty kwotę. "Od progu drzwi stajni Balladyna przywitali nas jej właściciele, zaraz potem pokazała się pani Magdalena Głogowska - zastępca Prezesa Stowarzyszenia Trójrzecze wraz z Szymonem Głogowskim - Prezesem Stowarzyszenia Trójrzecze. Mimo kilkustopniowego mrozu panującego na zewnątrz koń świetnie czuł się tam spędzając swój czas wraz z drugim koniem -  Balladyną. Uroczyście przekazaliśmy zebrane pieniądze na ręce pani Magdaleny oraz przeprowadziliśmy z nią krótki wywiad na temat ratowania koni skazanych na śmierć. Pani Magdalena wraz z panem Szymonem podziękowali nam oraz całemu gimnazjum za pomoc dla Gracji, zobowiązaliśmy się również dalej pomagać, bowiem tak nie wiele trzeba, żeby uratować czyjeś istnienie!"
(cytat za: Kacper Majoch)

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego