Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Konferencja ekologiczna

Aktualności > 2010/2011 > PAŹDZIERNIK

    Konferencja ekologiczna

20 października 2010 r. w gościnnych progach Biblioteki Miejskiej
w Chojnowie szkolny koordynator programu „Szkoły dla Ekorozwoju”
w naszej szkole – pani Małgorzata Potaczała, Dyrekcja szkoły i uczniowie naszego gimnazjum zorganizowali konferencję ekologiczną
z cyklu ”Nasza Ziemia w przyszłości” pod hasłami:
RECYKLING, ENERGIA, ELEKTROŚMIECI.

Zaproszeni goście: przedstawiciele władz Miasta i Gminy Chojnów, dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Chojnów, nauczyciele i uczniowie, reprezentanci firmy ECOREN: pani Wioletta Zawisza starszy specjalista ds. handlu i pan Piotr Rozbicki, główny specjalista ds. ochrony środowiska spotkali się, by ustalić zasady współpracy z zakresie ekologicznego postępowania z elektronicznymi i elektrycznymi odpadami i ustalić harmonogram zbiórek elektrośmieci, które będą organizowane na terenie miasta i gminy Chojnów cyklicznie i dzięki którym mieszkańcy naszego regionu będą mogli NIEOPŁATNIE oddawać zużyte sprzętu elektryczne i elektroniczne do punktów zbiórek.
Nauczyciele i uczniowie z różnorodnych placówek oświatowych poznali zasady aplikacji szkół do certyfikatów: „Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej” oraz „Zielonej Flagi”.  O tym, jak ważne jest podejmowanie realizacji projektów ekologicznych,  opowiedział bowiem Krzysztof Szustka – koordynator regionalny programu „Szkół dla ekorozwoju”.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych przez panią Małgorzatę Potaczałę. Podczas zajęć: określili sposoby oszczędzania energii w domu; poznali odnawialne źródła energii; nauczyli się analizować informacje zawarte na opakowaniu żarówki, co pozwoli im w przyszłości na świadome kupowanie żarówek energooszczędnych. Kreatywne zadania: wymyślenie nazwy dla nowej żarówki i stworzenie dla niej kampanii reklamowej, ranking żarówek zainteresowały żywo wszystkich uczestników, a ich zaangażowanie widać z pewnością na zdjęciach!!!
Dziękujemy wszystkich uczestnikom spotkania, a zgodnie z zapowiedziami zapraszamy na lutową konferencję, podczas której rozstrzygniemy ogłoszony  na reportaż konkurs!!!

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego