Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Kopenhaska przygoda

Aktualności > 2010/2011 > WRZESIEŃ

Kopenhaska przygoda

Otrzymane przez naszą szkołę we wrześniu wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na „Najlepiej działający Klub Zielonej Flagi” pozwoliło przedstawicielkom szkoły: Małgorzacie Potaczale i Lucynie Spes oraz nauczycielkom drugiej wyróżnionej Szkoły Podstawowej nr 118 z Wrocławia na wzięcie udziału w wyjeździe studyjnym do Kopenhagi.
Urokliwa Kopenhaga kojarzyć się nam będzie z wszechobecnością rowerzystów. Wytyczone drogi dla rowerów, traktowanie ich właścicieli jako pełnoprawnych użytkowników dróg pozwala większości mieszkańców stolicy na ekologiczne przemieszczanie się po mieście… Może właśnie dlatego lepiej się oddycha na kopenhaskich uliczkach...
Spotkania nauczycielek i Koordynatorki oraz specjalistki Programu Szkoły dla Ekorozwoju w: siedzibie Komisji Europejskiej, szkole objętej nowatorskim programem nauczania, centrum badawczo – edukacyjnym skłoniły do wielu refleksji o odmienności metod nauczania. Nie wyobrażamy sobie przecież szkoły bez zeszytów, podręczników, tablicy i ławek ustawionych w równych rzędach… Tak jednak wygląda jedna z kopenhaskich szkół prowadzona według innowacyjnego programu pozwalającego uczniom w różnym wieku na samodzielność poszukiwań, stawianie pytań i tworzenie np. konstrukcji robotów z klocków LEGO i jednoczesne poznawanie tajemnic fizyki i techniki, budowanie modeli wulkanów, przeprowadzanie doświadczeń w szkolnej szklarni i gabinecie zoologicznym oraz doświadczeń z fizyki lub chemii w profesjonalnie wyposażonych salach lekcyjnych. Niesamowite było oglądanie centrum edukacyjnego, które wyposażone m.in. w garnek solarny, pojazd o napędzie hybrydowym otwiera drzwi przed każdym nauczycielem pragnącym zapoznać uczniów z zasadami racjonalnego wykorzystywania zasobów naszej planety.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego