Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Krwiodawstwo

Aktualności > 2010/2011 > MAJ

O TRZECIEJ EDYCJI ZBIÓRKI KRWI W NASZEJ SZKOLE…


14 maja 2001 roku już po raz trzeci  zaprosiliśmy do naszej szkoły pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu oraz jego Terenowego Oddziału z Legnicy. Tradycją bowiem stała się organizacja zbiórki krwi -  akcji mającej na celu promowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz pozyskanie płynnej tkanki ustrojowej, która jest BEZCENNYM DAREM DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH. Po raz kolejny uczniowie i koordynatorzy akcji przekonali się, że mieszkańcy Miasta i Gminy Chojnów są wrażliwi na potrzeby innych, dlatego nie zdziwiła ich imponująca liczba chętnych do oddania krwi - około 50 osób!!! Frekwencja była tak duża dzięki akcji jej promującej, której wzięli udział uczniowie klas I-III naszego gimnazjum  oraz dzięki spektaklowi edukacyjnemu przygotowanemu przez uczennice z klas II i III  pod opieką p. Katarzyny Ferenc, który został zaprezentowany rodzicom naszych uczniów podczas ogólnoszkolnego zebrania 11 maja br.  
Tegorocznej zbiórce krwi towarzyszyła wystawa edukacyjna promująca zdrowy styl życia - plakaty i postery wykonane przez uczniów klas III pod opieką nauczyciela techniki - p. Zenona Sudóła, kawiarenka dla dawców krwi oraz stoisko z prezentem - niespodzianką dla uczestników akcji: zakładkami wykonanymi własnoręcznie przez uczniów klasy I c.
Uczniowie tej klasy odpowiedzialni byli za przygotowanie zaplecza "socjalnego" zbiórki krwi, akcji promującej ideę oddawania krwi, realizując projekt edu

BARDZO GORĄCO DZIĘKUJEMY MIESZKAŃCOM ZA GORĄCE SERCA, OCHOTĘ DO DZIELENIA SIĘ BEZCENNYM LEKIEM, JAKIM JEST KREW I JUŻ TERAZ ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNEJ AKCJI ZBIÓRKI KRWI W NASZEJ SZKOLE, O TERMINIE KTÓREJ BĘDZIEMY INFORMOWAĆ!!!
Gorące słowa podziękowań i naszej ogromnej wdzięczności kierujemy na ręce członków Zarządu Banku Spółdzielczego, bez pomocy których niemożliwa byłaby organizacja naszych przedsięwzięć.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego