Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Magiczna Kraina Zdrowia

Aktualności > 2012/2013 > MARZEC

"W Magicznej Krainie Zdrowia"


12 marca 2013 roku znalazły się przedszkolaki grup starszych z Przedszkola nr 1 oraz z Przedszkola nr 3, a także uczniowie klasy I, III ze Szkoły Podstawowej nr 3, którzy zawitali do naszej szkolnej auli przemienionej w magiczny zielony las! Kolorowa scenografia, piękne stroje uczniów klasy III c wcielających się w rolę nie tylko Czerwonego Kapturka, ale też Babci, Leśnej Wróżki, Zajączka Zdrowusia i Ekologicznego Wilka oraz Warzyw i Owoców przykuły uwagę młodych widzów na dłuższą chwilę. A było o czym słuchać! Ze sceny padały życiowe rady związane z odpowiednim zachowaniem w lesie, na drodze i o zasadach prawidłowego żywienia. Zacytujemy kilka z nich:
"Tylko wtedy piękny śpiew ptaków usłyszysz, gdy po lesie spacerujesz w ciszy."
"Ja w parkach i lasach chodzę po ścieżkach, w trawach przecież wiele zwierząt mieszka. Nie chcę zakłócać im spokoju w domu, bo nie życzę tego nikomu". "Nie wiem dlaczego, niektórzy ludzie lubią mieszkać wśród śmieci i w brudzie. Rzucają papiery, gdzie tylko popadnie, a świat wygląda przez to nieładnie. Więc ja tych ludzi grzecznie poproszę: aby na śmiecie stosowali kosze!!!" Tutaj do akcji wkroczył Pan Śmietnik, który zaapelował do zebranych: "Wszędzie pełno papierków, śmieci w całym lesie. Płaczą drzewa, a echo smutną piosenkę niesie. Bądźcie dzieci tak miłe, wrzucajcie do mnie śmieci. Wtedy las się uśmiechnie, słońce znowu zaświeci".
Królik Zdrowuś namawiał: "Ależ przecież… Zdrowo każdy może jeść, nie daj się chorobom zwieść! Kto chce zdrowo życie wieść, musi warzyw mnóstwo jeść. Każdy ojciec, wszystkie mamy dają dzieciom jeść banany, smaczne jabłka, gruszki zdrowe - wszystko BAAARDZO kolorowe. Jedzą smacznie dzień i noc - przecież to witamin moc!"
Jak smaczne  są owoce i warzywa oraz soki owocowo - warzywne przekonali się goście podczas poczęstunku, który odbył się po wspólnych zabawach ruchowych oraz tańcach.
Spektakl teatralny przygotowany został przez uczniów klasy III c pod opieką: Aliny Bujak i Lucyny Spes, dzięki pomocy i zaangażowaniu: Małgorzaty Graban, Jadwigi Kranc, Bożeny Pawłowskiej. Organizatorzy słowa podziękowań składają na ręce Pani Bożeny Pomykały, która po raz kolejny okazała nam swą wielką życzliwość i cierpliwość - bez której niemożliwa byłaby organizacja poczęstunku. Za wsparcie i udzieloną pomoc DZIĘKUJEMY także Pani Elżbiecie Bojdzie.
Dyrekcja Szkoły słowa podziękowań kieruje także do Kierowników Sklepów "Reserved" z terenu: Legnicy, Lubina i Wrocławia. Bez Państwa życzliwości niemożliwe byłoby pozyskanie dla szkoły tak wspaniałych, profesjonalnie wykonanych elementów scenograficznych!
DZIĘKUJEMY!!!


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego