Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Maraton Pisania Listów 2013

Aktualności > 2013/2014 > GRUDZIEŃ

MARATON PISANIA LISTÓW


W dniach 14 - 15 grudnia 2013 r. JUŻ PO RAZ SZÓSTY odbędzie się w naszej szkole Maraton Pisania Listów, którego pomysłodawcą jest Amnesty International - ogólnoświatowy ruch ludzi działających na rzecz praw człowieka.

Maraton to cykliczne, międzynarodowe - a także ogólnopolskie wydarzenie: w tym samym czasie, na podstawie tych samych opisów, piszemy listy - przez 24 godziny bez przerwy. Celem akcji jest napisanie jak największej ilości listów w obronie konkretnych osób, które padły ofiarą naruszeń praw człowieka. Listy te są skuteczne!!! Poprawę sytuacji osób, których się broni, odnotowuje się w co drugim, trzecim przypadku!!!

Po raz kolejny Organizatorzy i Uczestnicy Maratonu Pisania Listów w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie, przy ul. Konarskiego 4  zapraszają WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW: MIASTA, GMINY CHOJNÓW, POWIATU LEGNICKIEGO do udziału w  tym międzynarodowym wydarzeniu. Najważniejszym celem Maratonu Pisania Listów jest realne wpływanie na losy osób, których prawa człowieka są łamane.     
                                 NAPISANIE LISTU JEST NAPRAWDĘ PROSTE!!!                                                        Zapraszamy do Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie, w sobotę - 14 grudnia, w godz. 13:00 - 17:00 oraz w niedzielę - 15 grudnia, w godz. 9:30 - 10:30. Zapewniamy: kartki, znaczki, materiały niezbędne do zredagowania listu, tj. słownictwo opracowane przez AI, tekst Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, miłą atmosferę. W tym roku piszemy listy m.in. dla:

Społeczności Romów rumuńskich z Wrocławia
Ofiar tajnych więzień CIA w Polsce
Trzynastu uwięzionych działaczy opozycji w Bahrajnie
Ihara Cichaniuka z Białorusi
dr Tun Aung z Birmy
Eskinder Nega z Etiopii
COFADEHA z Hondurasu
Yorm Bopha z Kambodży
Miriam López z Meksyku
Społeczności Badia East z Nigerii
Mieszkańców wioski Nabi Saleh z Palestyńskich Terytoriów Okupowanych
Trójki z Placu Błotnego z Rosji

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego