Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Nocne świata odkrywanie

Aktualności > 2011/2012 > LUTY

Nocne świata odkrywanie już niedługo…


Czym jest pasta dla słonia? Jak działają nowoczesne kontrolery w grach video? Czy butelkowa rakieta może latać? Czym zajmuje się kryminalistyka?
Właśnie na tego typu pytania będą mogli znaleźć odpowiedź uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika 3 marca, kiedy będą gościć studentów uczelni wrocławskich, w ramach projektu "NOC ODKRYWCÓW". Projekt "NOC ODKRYWCÓW" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, w ramach zadania publicznego "Szkoła z pasją II". Noc Odkrywców polega na organizacji mini festiwalów nauk ścisłych oraz dyscyplin im pokrewnych, które odbywają się w godzinach wieczornych, od 19:00 - 24:00. Wolontariusze wykorzystując innowacyjne narzędzia dydaktyczne, wprowadzają uczestników w niezwykły świat nauki. Uczniowie mają okazję brać udział w warsztatach z dziedzin takich jak: informatyka, kryminalistyka, chemia i fizyka, biotechnologia, mechatronika, fotografia, czy astronomia. Uczestnicy czują się jak prawdziwi studenci, gdy otrzymują indeksy, aby zebrać podpisy zaliczenia od prowadzących zajęcia.

Głównym celem projektu jest ukazanie różnorodności i piękna nauk ścisłych oraz dyscyplin pochodnych; zaciekawienie procesami, które wydają się być skomplikowane, a otaczają nas w życiu codziennym, a także rozbudzenie w młodzieży pasji i fascynacji światem, zjawiskami przyrody oraz nauką. Dodatkowo wolontariusze swoimi działaniami będą kształtować postawy społeczne oraz przekazywać pozytywne wzorce osobowe wśród uczestników. (Źródło: http://frw.org.pl/0,1,64,Noc_Odkrywcow.html
)

O  PRZYGOTOWANIACH DO NOCY ODKRYWCÓW I JEJ PRZEBIEGU W NASZYM GIMNAZJUM JUŻ NIEDŁUGO…

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego