Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

O zadziwieniu światem

Aktualności > 2009/2010

O ZADZIWIENIU ŚWIATEM
DZIĘKI POEZJI JANA PAWŁA II


Obchody rocznicy śmierci Papieża Polaka były w naszym mieście bardzo uroczyste. Wystarczy przypomnieć wzruszający montaż słowno – muzyczny przygotowany przez Chór Skoranta i wystawiony w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła, koncert muzyczny w Muzeum Regionalnym.
U nas w szkole przeprowadzono projekt edukacyjny, w ramach którego zainteresowani tematyką poezji Papieża wykonali do wierszy prace plastyczne lub fotografie. Konkurs artystyczny wyłonił zwycięzców:
W kategorii fotografia – I miejsce zajęła Kinga Michalska, II miejsce – Katarzyna Żukowska , III zaś przypadło  Hannie Łukaszewskiej.
W kategorii praca plastyczna – II miejsce zajął Marcin Majewski, III zaś Magdalena Michałkiewicz..
Swoistym rodzynkiem stały się warsztaty plastyczne prowadzone w klasie specjalnej pod bacznym okiem pań: Jadwigi Kranc i Marty Cuch, w których wzięli udział uczniowie klasy specjalnej i uczennice z klas: III b i III d. Uczniowie opracowali i wykonali PRZEPIĘKNY pejzaż papieski, który można podziwiać w holu naszej szkoły.
NEWS!!! Praca konkursowa opisująca przebieg warsztatów wzięła udział w ogólnopolskim konkursie artystycznym pod nazwą „Sztuki plastyczne – czas na promocję” ogłoszonym przez MiMamo.pl -  innowacyjną platformę kulturalno-edukacyjną i znalazła się w ścisłym finale prac nagrodzonych!!! Więcej na http://mimamo.pl/pl/konkursy/konkursy-dla-animatorow/item/38-wyniki-konkursu-sztuki-plastyczne-czas-na-promocj%C4%99.html

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego