Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Pasowanie

Aktualności > 2011/2012 > PAŹDZIERNIK

Pierwszaki przyjęte w poczet gimnazjalistów!!!


Ten "wiekopomny" fakt miał miejsce 26 października br., kiedy to aula szkoły przemieniła się w studio filmowe "Zaczarowana kraina" i kiedy uczniowie klas I wcielili się w role postaci z filmów Disney Channel.  Przygotowane przez członków SU oraz ich opiekuna - p. Barbarę Karasek pasowanie przebiegało zgodnie z tradycyjnym już harmonogramem, w którym najważniejszym momentem stało się ślubowanie reprezentantów uczniów klas I, do którego treści od tego roku szkolnego dopisano dwa punkty: "Ślubuję uroczyście: włączać się aktywnie w działania Gimnazjum nr 2 jako Szkoły dla Ekorozwoju uhonorowanej certyfikatem "Zielonej Flagi"; stosować się do Kodeksu Ekologicznego obowiązującego w naszej szkole". Dopisek związany jest oczywiście z kultywowaniem tradycji ekologicznych oraz uroczystym przekazaniem społeczności szkolnej certyfikatu "Zielonej Flagi" oraz samej statuetki programu.
Po ślubowaniu nastąpiła zabawa: prezentacje klas, krótkie scenki pantomimiczne. Najlepsza okazała się klasa I b i tego sukcesu serdecznie im gratulujemy!!!
Społeczność klas I serdecznie dziękuje Radzie Rodziców za ufundowanie "piśmienniczych prezentów", a cała społeczność szkolna - właścicielowi automatów do gorących napojów - p. Ozimek za promocję cenową na niektóre napoje.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego