Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

PIKNIK EDUKACYJNY

Aktualności > 2013/2014 > LISTOPAD

PIKNIK EDUSCIENCE


Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie wśród akcji i projektów, które realizuje, uczestniczy też już drugi rok w ogólnopolskim Projekcie Eduscience, którego celem jest rozwijanie zainteresowań różnymi dziedzinami wiedzy, a także popularyzacja naukowego myślenia wśród uczniów.
W Pikniku EDUSCIENCE, który odbył się w sali gimnastycznej i na auli szkoły 18 listopada 2013 r. oprócz Gimnazjum nr 2 w Chojnowie wzięli udział uczniowie z chojnowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie oraz przedstawiciele szkół podstawowych z: Okmian, Niedźwiedzic, Krzywej, Rokitek a także Zespołu Szkół w Ruszowej. Młodzież uczestniczyła w wykładach z zakresu chemii i fizyki. Poznali dzięki nim niekonwencjonalne zastosowanie procesów chemicznych (malarstwo elektrolityczne), czy też rozwikłali tajemnicę powstawania tęczy. Mogli również wykorzystać swoją wiedzę w praktyczny sposób w trakcie warsztatów poświęconych np. zjawisku magnetyzmu.

Uczniowie badali odczyny wybranych substancji oraz wykonywali wstęgę Mobiusa. Dużą atrakcją okazało się planetarium, w którym można było zaobserwować zjawisko powstawania dnia i nocy. Przybliżenie w przystępny sposób zagadnień z matematyki i dziedzin przyrodniczych daje szansę na ich popularyzację wśród młodych ludzi dzięki rozwijaniu ciekawości tego co nas otacza.
http://www.youtube.com/watch?v=1CKT4Gi-TYs

http://www.e-legnickie.pl/index.php/wiadomoci/legnica-news-glowna/7011-piknik-naukowy-qeduscienceq


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego