Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Pokazać - przekazać

Aktualności > 2011/2012 > WRZESIEŃ

Konferencja Pokazać-Przekazać


Co roku Centrum Nauki Kopernik zaprasza nauczycieli na konferencję Pokazać-Przekazać. Jej uczestnicy wymieniają się doświadczeniami na temat nowoczesnych, interaktywnych metod nauczania, sposobów uatrakcyjnienia lekcji i rozwijania zainteresowań uczniów. Biorą udział w pokazach naukowych, warsztatach i wykładach prowadzonych przez wybitnych naukowców z największych polskich uczelni.
26-28 sierpnia 2011 roku odbyła się piąta już edycja konferencji Pokazać-Przekazać zorganizowana przez Centrum Nauki Kopernik. Wzięło w niej udział 200 nauczycieli z całej Polski a także goście z zagranicy. Naszą szkołę reprezentowała pani Małgorzata Potaczała .

Na spotkaniu uczestnicy wspólnie zastanawiali się nad problemem interdyscyplinarności w nauczaniu, likwidowaniu granic między przedmiotami szkolnymi i konieczności łączenia wiedzy z różnych dziedzin nauki.

Program konferencji był bardzo bogaty. Pedagodzy, m.in.: wzięli udział w warsztatach Klubów Młodego Odkrywcy, na których dowiedzieli się, jak założyć i prowadzić taki Klub; zapoznali się z możliwościami laboratoriów, które jeszcze w tym roku otworzy CNK; uczestniczyli w naukowym happeningu, polegającym na wspólnym konstruowaniu olbrzymiego modelu węglowej nanorurki. Zapoznali się także z dwoma zestawami pomocy naukowych, umożliwiającymi przeprowadzanie różnorodnych eksperymentów w trakcie lekcji oraz sprawdzili, jak metodami Marii Curie można zważyć powietrze i pokazać działanie prawa Archimedesa.

Podczas wykładów zaproszeni naukowcy podzielili się z nauczycielami swoimi doświadczeniami z zakresu łączenia różnych dziedzin wiedzy. Pedagodzy zwiedzili również wszystkie wystawy stałe Centrum, poznali interdyscyplinarne eksponaty oraz obejrzeli projekcję w planetarium Niebo Kopernika.
(źródło: http://www.kopernik.org.pl/aktualnosci/artykul/relacja-z-konferencji-pokazac-przekazac/
)


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego