Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Ponownie NAJLEPSI

Aktualności > 2012/2013 > KWIECIEŃ

PONOWNIE NAJLEPSI WŚRÓD NAJLEPSZYCH!


Ogólnopolski program edukacyjny pod nazwą "Żyj smacznie i zdrowo" zorganizowany został przez markę Winiary w roku szkolnym 2012/2013 już po raz trzeci. Tegoroczna edycja, podobnie jak dwie poprzednie, ma za zadanie przypomnienie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków.
W ramach realizacji programu w szkołach: przeprowadzania zajęć edukacyjnych, akcji promujących zdrowy styl życia ogłaszany jest rokrocznie konkurs na: plakat, film i wydarzenie społeczne. Na przestrzeni lat: 2011 - 2012 uczniowie Gimnazjum nr 2 w Chojnowie zajmowali czołowe miejsca w tym konkursie, plasując się w kategorii: film, plakat,  w gronie 10. najlepszych szkół w kraju. Dzięki temu uczniowie klas: I c, II d, klasy specjalnej - pracujący pod opieką: Agnieszki Barszczyk, Aliny Bujak, Jadwigi Kranc, Elżbiety Sołtysiak, Lucyny Spes oraz Andrzeja Urbana wygrali dwie tablice interaktywne z rzutnikami, a także nagrody rzeczowe w postaci artykułów gospodarstwa domowego.
Wielkim sukcesem artystycznym w bieżącym roku szkolnym zakończyła się trzyletnia przygoda uczniów klasy III c Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie z tym projektem. Kiedy w roku szkolnym 2010/2011 wystartowali po raz pierwszy w konkursie, ich plakat zajął III miejsce w kraju i ta lokata pozwoliła na wygranie tablicy interaktywnej z rzutnikiem. W roku 2012 uczennice, wówczas klasy  II za swój plakat otrzymały wyróżnienie. W tym roku plakat przygotowany przez trzecioklasistów okazał się najlepszy w kraju - na 1100 nadesłanych prac plastycznych, a nagrodą ponownie jest tablica interaktywna z rzutnikiem o wartości ok. 6000 netto. Dodatkową atrakcją stanie się wizyta przedstawicieli marki "Winiary", którzy 14 maja 2013 r., podczas wizyty w szkole wręczą nagrody i przeprowadzą warsztaty edukacyjne.  Niespodzianką będzie z pewnością występ jednego z laureatów programu "You Can Dance".
I miejsce w Polsce, w kategorii: plakat,  w konkursie "Żyj smacznie i zdrowo" w roku szkolnym 2012/2013 to efekt niesamowitej kreatywności, mozolnej pracy artystycznej grupy uczniów: Aleksandry Baran, Natalii Gawron, Anny Gerke, Natalii Jabłońskiej, Darii Jarosławskiej, Darii Kuty, Marty Mażuchowskiej, Wiolety Szczerbik, Dawida Szuleki - grupy pracującej pod opieką pań: Aliny Bujak oraz Lucyny Spes.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego