Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Prezentacje projektów

Aktualności > 2010/2011 > CZERWIEC

Prezentacje uczniowskich projektów edukacyjnych


W czwartek 9 VI 2011r odbyły się pierwsze prezentacje uczniowskich projektów edukacyjnych. Już od przyszłego roku szkolnego, gimnazjaliści kończący gimnazjum, otrzymają świadectwa na których pojawi się wpis o zrealizowanym projekcie. Projekt jest okazją do wspólnego działania, realizacji swoich pasji i zainteresowań. Uczniowie mogą sami zaproponować temat lub wybrać go z listy propozycji nauczycieli. I start….
Podczas tegorocznych prezentacji, swoje projekty przedstawiały grupy, pracujące pod opieką pani Małgorzaty Potaczały w ogólnopolskim programie "Akademia uczniowska".
Prezentacje odbywały się w dwóch etapach. W auli szkoły przygotowano stoiska z projektami. Grupy w atrakcyjny sposób prezentowały przebieg pracy w projektach oraz uzyskane efekty. Stoiska odwiedzili uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, przedstawiciele rady rodziców. Następnie w sali multimedialnej w  obecności pana dyrektora Andrzeja Urbana, z-cy dyrektora pani Lucyny Spes, przedstawiciela rady rodziców  pani Małgorzaty Miłuch  oraz kolegów i koleżanek, uczniowie szczegółowo omawiali swoją pracę w projekcie.
Grupy z klasy Ib przygotowały trzy projekty z ekologii. Temat wiodący brzmiał
"Chcę decydować jakim powietrzem oddycham" a poszczególne projekty dotyczyły kwaśnych deszczy, dziury ozonowej i efektu cieplarnianego. Zespoły z II a zajęły się ustaleniem klasy czystości rzeki Skory na różnych odcinkach. Uczniowie klasy IIc wybrali trzy projekty badawcze o tematyce:
"Jak sprawdzić, które substancje gospodarstwa domowego mogą nam zaszkodzić z powodu skrajnie wysokiego lub niskiego pH ?"
Uczniowie o projekcie:
"W twoim domu są substancje, które mogą być niebezpieczne dla ciebie i twojego młodszego rodzeństwa. Czy należy się ich bać?
Oczywiście, że nie. Trzeba je poznać i nauczyć się bezpiecznie nimi posługiwać !!! Jak je rozpoznać? Można zbadać pH. Taką właśnie próbę podjęliśmy realizując  projekt. Używaliśmy wiedzy chemicznej do badania otaczającego świata." Film z naszego projektu możecie obejrzeć pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=TJow06NbR74

"Jak posługując się roztworem kwasu o znanym stężeniu, zmierzyć nieznane stężenie zasady"

Uczniowie o projekcie:
"To nie magia !!! To chemia analityczna !!! W tym projekcie mieliśmy szansę poznać tajniki wyjątkowo widowiskowego działu chemii jakim jest chemia analityczna."
"Identyfikacja jonów w reakcjach strąceniowych."
Uczniowie o projekcie:
"Co zawiera woda z kranu? Czy woda destylowana to tylko cząsteczki H2O? A twój sok pomarańczowy czy przypadkiem nie zawiera kationów ołowiu. Nasz projekt pomógł odpowiedzieć na te pytania."
Prezentacje były ilustrowały doświadczeniami.
Miłym podsumowaniem prezentacji projektów były słowa pełne uznania skierowane do uczniów przez przedstawiciela rady rodziców  panią Małgorzatę Miłuch.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego