Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Projekt 3R

Aktualności > 2009/2010

PROJEKT 3R W NASZEJ SZKOLE
KONTYNUACJA DZIAŁAŃ EKOLOGICZNYCH
Akademia 3R uczy i bawi

 

Akademia 3R to pilotażowy program, który obejął 180 klas w 10 województwach, w których znajdują się organizacje członkowskie Polskiej Zielonej Sieci. Dzieci i młodzież uczą się odkrywać i poznawać tajniki marketingowe, które sprawiają, że kupujemy więcej niż potrzebujemy. Uczniowie dowiedzą się jak ponownie użyć to, co pozornie jest przeznaczone do jednorazowego użytku oraz usystematyzują swoją wiedzę w zakresie segregacji odpadów. 3R TO NIC INNEGO JAK: REDUCE, REUSE, RECYCLE. Spolszczone: zasada 3 U: Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj powtórnie, Utylizuj.

Uczniowie naszej szkoły, po wcześniejszym przygotowaniu harmonogramu działań, wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, spotkaniu z członkami Młodzieżowej Rady Miasta Chojnowa; zachęciwszy rówieśników do wspólnej zabawy podczas tworzenia ozdób choinkowych, ubrali choinkę w holu szkoły zgodnie właśnie z zasadami 3R oraz dzięki pomocy pana Dariusza Cichonia mieli możność nauczenia się „ekologicznego” sposobu pakowania prezentów. Podczas uroczystego spotkania w gabinecie Dyrektora szkoły podpisano KONTRAKT SZKOLNY DOTYCZĄCY OGRANICZENIA POWSTAWANIA ODPADÓW ORAZ ŚWIADOMEJ KONSUMPCJI, który parafowali: Dyrektor szkoły, przedstawiciel administracji, sekretariatu, obsługi, nauczycieli i uczniów.
W ramach akademii 3R zorganizowano 8 grudnia 2009 r. kolejną już zbiórkę elektrośmieci.
Dzięki współpracy z Urzędem Miasta otrzymaliśmy zbiorczy pojemnik na papier i czekamy na pojemniki, które będziemy mogli ustawić na terenie szkoły.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego