Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Przed festynem

Aktualności > 2011/2012 > MAJ

PRZED FESTYNEM


Tegoroczny Ekologiczny Festyn Rodzinny pod hasłem "Czas na zdrowie"  zgromadzi w naszej szkole Uczniów i ich Rodziców, Nauczycieli, Pracowników, zaproszonych Gości, Sympatyków naszego gimnazjum wokół tematyki szeroko pojętego zdrowego stylu życia. W ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Bank Ochrony Środowiska przedsięwzięliśmy do tej pory wiele różnorodnych działań: powstała grupa projektowa "Aktywniaków", która zorganizowała w sali widowiskowej MOKSiR pokaz przesłanych przez Organizatora filmów edukacyjnych pod hasłem "Śmietnik w mojej głowie"; omówiła założenia projektu i zaprezentowała plany działań podczas projekcji adresowanej do władz miasta, Rady Rodziców, sympatyków szkoły, która odbyła się w szkole i była połączona z degustacją zdrowych przekąsek. Dzięki planom promocji festynu, szczegółowemu harmonogramowi działań uczniowie z tzw. "grupy roboczej" pozyskali wielu sprzymierzeńców: Rodziców, Nauczycieli, Specjalistów ds. żywienia, Sportowców i  mogli ruszyć dalej!
Zaplanowali przebieg: projekcji filmów edukacyjnych,  gier, zabaw ruchowych i II Biegu Malucha; programu artystycznego -  występów wokalnych, tanecznych. Rozrysowali usytuowanie stoisk festynowych: artystycznych, ekologicznych, z różnościami dla każdego. Na festynie otworem staną stoiska artystyczne: origami, Kącik Malucha dla najmłodszych gości; kawiarenka. Novum tegorocznego festynu staną się stoiska: z ekologiczną żywnością; wolontariuszy Fundacji "Podaj łapę", pracowników Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Legnicy propagującego ideę oddawania krwi i promującego czwartą już  akcję zbiórki krwi zaplanowaną na 16 czerwca; kącik pokazów ratownictwa przedmedycznego przygotowany przez wrocławskich wolontariuszy Programu "Projektor". Największą atrakcją stanie się z pewnością Zakątek z poczęstunkiem usytuowany pod drzewami, gdzie zaprosimy wszystkich, którzy przybędą na rozpoczęcie festynu, by wspólnie zjeść zdrowy posiłek!!!
"Aktywniaki" podzieliły zadania związane z profesjonalną promocją festynu: plakatami, ulotkami, reklamą dźwiękową i degustacjami jabłek i marchewek rozdawanych przez maskotkę festynu - Królika Zdrowusia oraz uczennice z klasy II a przebrane za owoce i warzywa, na ulicach miasta. Promocja może zyskać miano profesjonalnej dzięki ścisłej i nieocenionej współpracy z Panem Michałem Kamińskim - przedstawicielem portalu chojnow.pl
"Aktywniaki" zadbały o zapisaną w regulaminie konkursu  promocję zdrowego odżywiania, przygotowując we współpracy z uczennicami z klasy II e  "Przepiśniki", czyli "Notesy kulinarne". Po raz drugi zaprosili Przedszkolaki z chojnowskich przedszkoli na II Bieg Malucha, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji "Polska Biega", po raz kolejny zaplanowali rozgrywki sportowe oraz wiele gier  i zabaw ruchowych, związanych w tym roku z EURO 2012 - m.in. naukę kibicowania oraz ZUMBOWO ZAKRĘCONY AEROBIK. Ponownie przygotowali akcję zbiórki ZSEE i zbiórkę makulatury. Zaprosili wielu znamienitych gości: przedstawicieli władz powiatowych, miejskich i gminnych; przedstawicieli służby zdrowia; trenerów grup sportowych i VIP-a: Grzegorza Woźnika - kierowcę rajdowego: swoistą twarz festynu: osobę z pasją, propagującą zasady zdrowego stylu życia.
NA EKOLOGICZNYM FESTYNIE RODZINNYM "CZAS NA ZDROWIE" BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!!


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego