Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Przed Maratonem

Aktualności > 2011/2012 > GRUDZIEŃ

PRZYGOTOWANIA DO CZWARTEJ EDYCJI
MARATONU PISANIA LISTÓW


I szkolenie, i malowanie, i plakatów przygotowywanie przybliżało nas do maratonowych zmagań!!!
Przygotowania do MPL 2011 trwały w naszej szkole już od połowy grudnia. Na początku do pracy ruszyła grupa uczniów, którzy wykorzystując umiejętności wykonywania prac techniką orgiami opracowali wspaniałe zaproszenia dla władz Miasta  i Gminy Chojnów oraz Powiatu Legnickiego, Radnych Miasta Chojnów oraz Dyrektorów szkół oraz instytucji kulturalnych.
Potem nadszedł czas szkoleń. Na pierwszy ogień dorocznych przedmaratonowych zajęć edukacyjnych poszli uczniowie klas I i to oni zostali przeszkoleni najdokładniej, biorąc udział w szkoleniu "O prawach człowieka" przygotowanym przez p. Annę Świdurską oraz warsztatach "Ludzie listy piszą" poprowadzonych przez panie: Gabrielę Seweryniak oraz Lucynę Spes. Zajęcia teoretyczne i warsztatowe przygotowały ich do pracy nad własnymi listami. Potem przyszedł czas na uczniów klas II - III, którzy po raz pierwszy mieli wziąć udział w MPL. Zasady szkolenia podobne i ich efekty też: zadziwia wrażliwość młodych ludzi na tragedie innych oraz chęć walki o przestrzeganie praw człowieka.
Ostatnie dni przez godziną "M" - 5 - 9 grudnia - to praca nad plakatami o MPL, historiach osób, których będziemy bronić w dniach: 10-11 grudnia oraz osób, których losy są traktowane przez Amnesty International jako DOBRE WIADOMOŚCI, bo w ich przypadku można jasno powiedzieć, że listy przyniosły wymierne efekty. To także okres zbiórki kopert i znaczków, przygotowywanie zaplecza pocztowego niezbędnego do szybkiej wysyłki listów. Odliczanie godzin do rozpoczęcia MPL umilały  nam, niby małe, a jednak wielkie zobowiązania mieszkańców Miasta i Gminy Chojnów: przynoszone koperty i znaczki, zapowiedzi licznych odwiedzin podczas godzin otwartych, a także... prezenty od sponsorów: pamiątkowe długopisy, słodycze, artykuły spożywcze niezbędne do przygotowania obiadu i śniadania dla piszących.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego