Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Przyjacielem planety

Aktualności > 2010/2011 > MARZEC

PRZYJACIELEM PLANETY…


może być każdy z nas: na co dzień i od święta - podczas segregacji śmieci, momentów prawidłowego postępowania z ZSEE, oszczędzania wody i energii, utylizacji baterii…
Sytuacji można by mnożyć w nieskończoność!!! Dorośli zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona zasobów Ziemi i ekologiczne postępowanie. Nasi gimnazjaliści wyszli z inicjatywą edukacji młodszych kolegów, stąd pomysł na nagranie filmu edukacyjnego o życiu  Bateryjki Meli - od momentu jej narodzin na taśmie produkcyjnej, po kres istnienia - miejsce utylizacji.  Gimnazjaliści ogłosili konkurs plastyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych na stworzenie wizji wyglądu bateryjki. Nagrodą główną stała się możliwość wystąpienia w filmie, którego uroczysta premiera już niedługo!!! Każdy z uczestników został obdarowany słodką niespodzianką oraz Dyplomem Przyjaciela Szkoły.
Dyrektor szkoły - Andrzej Urban oraz organizatorka akcji - p. Małgorzata Potaczała gorąco dziękują paniom:  Mirosławie Spes ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Bożenie Szarek ze Szkoły Podstawowej nr 4  za włączenie się do akcji, nadzór nad uczniami i ich zainspirowanie do artystycznych zmagań.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego