Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

RAZEM W PEŁNI SPRAWNI

Aktualności > 2013/2014 > PAŹDZIERNIK

RAZEM W PEŁNI SPRAWNI


Projekt pn. "Krok za krokiem - RAZEM W PEŁNI SPRAWNI" został zrealizowany w naszej szkole na przełomie września i października. Realizował on wytyczne wrocławskiej Fundacji "Promyk Słońca". Jego celem stało się  uwrażliwianie uczniów na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnością w środowisku (szkole czy miejscowości), przełamywanie barier i stereotypów na temat niepełnosprawności, kształtowanie postaw akceptacji  wobec inności, budowanie społeczeństwa otwartego, BEZ BARIER.

Projekt został opracowany, a następnie wcielony w życie przez: Alinę Bujak, Agnieszkę Barszczyk, Jadwigę Kranc, Lucynę Spes dzięki wielkiemu zaangażowaniu grupy projektowej - uczniów klasy III b. Realizacja działań byłaby niemożliwa bez nieocenionej pomocy instruktorki zumby - Marzeny Anton oraz pań: Jolanty Sochackiej, Iwony Ferlewicz oraz Marii Żybury. Istotne wsparcie logistyczne wniosła też studentka  wolontariuszka - Mariola Wawrzusiak.
Poszczególnymi etapami projektu były: warsztaty edukacyjne przeprowadzone w sali gimnastycznej szkoły przez członków Klubu Kibica Niepełnosprawnych. Miały one na celu przełamanie barier i stereotypów dotyczących życia osób z niepełnosprawnością. Obecność oraz prowadzenie zajęć przez same osoby niepełnosprawne uwiarygodniła przekazywane informacje. WIĘCEJ: http://chojnow.pl/news/news/view/id/2778


W międzyczasie odbywały się warsztaty plastyczne i zajęcia sportowe, których ukoronowaniem stała się - odpowiednio - praca plastyczna oraz święto zumby, w którym wzięli udział znamienici goście: władze miasta, przedstawicielki Rady Miasta, Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Chojnowie  oraz uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach.
Projekt stał się okazją do pokazania uczniom, że oni również mogą mieć wpływ na otaczającą rzeczywistość, że mogą i potrafią "zmieniać świat". Nie muszą być to od razu przedsięwzięcia spektakularne, czasem jedno małe działanie znaczy bardzo wiele i może spowodować większą zmianę!
Koordynatorki projektu składają gorące podziękowania: właścicielowi cukierni  Kryszczk, menadżerowi chojnowskiego sklepu Eko, Przewodniczącej Rady Rodziców - p. Urszuli Kudelskiej oraz Radosławowi Pruchnikowi, który po raz kolejny wsparł działania sportowe.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego