Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Spotkania edukacujne

Aktualności > 2013/2014 > MARZEC

SZKOLNE SPOTKANIA EDUKACYJNE
W GIMNAZJUM NR 2 W CHOJNOWIE

W trosce o dalsze kształcenie i przyszłość zawodową gimnazjalistów klas  trzecich we środę, 3 marca 2014 roku zostały zorganizowane w naszej szkole Szkolne Spotkania Edukacyjne, na które przybyli przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z terenów: Chojnowa, Legnicy, Chocianowa, Bolesławca, Lubina i Złotoryi, by zaprezentować swoje szkoły, działalność i ofertę edukacyjną na rok szkolny 2014/2015.
Dzięki temu spotkaniu nasi trzecioklasiści dowiedzieli się, gdzie i jak mogą kontynuować naukę po ukończeniu gimnazjum i co oferują im szkoły średnie w przyszłym roku szkolnym, a ponadto, jakie mają możliwości zaplanowania swojej kariery zawodowej. Ogromnie ważne i cenne podczas tego przedsięwzięcia były bezpośrednie spotkania i rozmowy z nauczycielami oraz uczniami z poszczególnych 24 szkół, które do nas przybyły. W taki oto sposób gimnazjaliści uzyskali informacje o specyfice zawodowej szkół,  kształceniu oraz rozwijaniu zainteresowań i predyspozycji zawodowych, a także o możliwościach zdobycia dodatkowych umiejętności.
Mamy więc nadzieję, że nasi trzecioklasiści dzięki tegorocznym  Szkolnym Spotkaniom Edukacyjnym podejmą świadomą, przemyślaną i trafną decyzję dotyczącą  wyboru dalszego kształcenia ponadgimnazjalnego.

Organizatorki
Szkolnych Spotkań Edukacyjnych:
Ewa Kantor, Agnieszka Perchaluk i Gabriela Seweryniak


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego