Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

To nie prima aprilis

Aktualności > 2010/2011 > KWIECIEŃ

TO NIE PRIMA APRILIS!!!


Pomimo tego, że właśnie 1 kwietnia w czytelni Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu nastąpiło rozstrzygnięcie I Dolnośląskiego Konkursu Dziennikarskiego "Współczesny Dolny Śląsk" to nie można potraktować tego faktu za żart, bowiem reportaże konkursowe naszych uczniów - przygotowane pod bacznym okiem p. Ewy Kantor -  okazały się jednymi z najlepszych. Jury konkursu  w kategorii: REPORTAŻ (grupa wiekowa: gimnazjum) nie przyznało I i II miejsca.
III miejsce zajął Maksymilian Chlebosz, z klasy III b za reportaż pt.  Robin Hood czy Indiana Jones? - relacja z turnieju rycerskiego. Według opinii komisji konkursowej była to "PRACA CIEKAWA I NAJBLIŻSZA FORMIE REPORTAŻOWEJ".
Nagrodę specjalną przyznano uczniowie klasy III c - Mateuszowi Gadek za "DOBRY STYL, INTELIGENTNE SPOSTRZEŻENIA, BŁYSKOTLIWOŚĆ… MIMO ŻE PRACA NIE JEST REPORTAŻEM".
Uczniowie mieli okazję na spotkanie z Marianem Maciejewskim -  dziennikarzem, wykładowcą w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, autorem książek o dziennikarstwie, podczas którego usłyszeli kilka słów na temat swoich prac oraz kilka wskazówek związanych z rozwijaniem warsztatu dziennikarskiego.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego