Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Turniej BRD

Aktualności > 2013/2014 > KWIECIEŃ

Gimnazjum nr2 Wicemistrzem Powiatu w Turnieju BRD


 30 kwietnia br. w HALI OSIR przy ul. Lotniczej w Legnicy odbył się Turniej  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym  (eliminacje powiatowe) dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, Instytut Transportu Samochodowego wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.
 W etapie powiatowym brało udział 13 reprezentacji ze szkół gimnazjalnych. Gimnazjum nr 2  reprezentowała 3-osobowa drużyna: Weronika Bielecka z kl.I a, Jowita Klimkiewicz i Julia Kopeć z kl.IIId.  Uczennice musiały wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy i jeżdżąc rowerem po miasteczku, wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnością fizyczną pokonując rowerowy tor przeszkód.
Dziewczęta z chojnowskiej „Dwójki” wypadły rewelacyjnie. Lepsza od naszej drużyny okazała się tylko męska grupa z Gimnazjum nr 9 w Legnicy.

Wyniki etapu powiatowego:
I miejsce : Gimnazjum nr 9 w Legnicy
II miejsce : Gimnazjum nr 2 w Chojnowie
III miejsce : Gimnazjum w Legnickim Polu


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego