Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Uczniowska KZF 2012

Gimnazjum nr 2 Szkołą dla Ekorozwoju > Komitet lokalny 2011/2012

Młodzieżowa Kapituła Zielonej Flagi


Jest ich ósemka. Sami zdecydowali, że chcą promować w szkole działania ekologiczne.
Udało się! Swoim zapałem zarazili innych. W ciągu roku zainicjowali szereg działań skierowanych do wszystkich klas w szkole. Rozpoczęli od opracowania ceremoniału  uroczystego przekazania Zielonej Flagi. W ogólnopolskim konkursie "W kontakcie z naturą" zdobyli jedną z czterech głównych nagród, wygrywając dla szkoły 15 000 zł. Spośród  przygotowanych przez gimnazjalistów propozycji kodeksów ekologicznych wyłonili jeden obowiązujący w szkole. Objęli honorowym patronatem ślepą klacz Grację i współpracując ze Stowarzyszeniem "Trójrzecze" prowadzili zbiórkę pieniędzy. Do tego działania udało im się włączyć uczniów z zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli z terenu miasta Chojnowa. Nawiązali kontakt z Fundacją "Podaj łapę". Aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier". Ze swoich działań  zrealizowali reportaż  pt. "Magiczny bilet", który został uznany za najlepszy na Dolnym Śląsku . Aktywnie włączyli się w organizację Europejskich Słonecznych Dni na terenie miasta Chojnowa. Współpracując z nauczycielami, rodzicami realizują program promujący zdrowy styl życia
"Czas na zdrowie". Jak to możliwe, że w ciągu jednego roku szkolnego Uczniowska KZF podjęła realizację tylu różnorodnych działań? Tworzą bardzo zgraną grupę, a jednocześnie każdy z nich to indywidualność, są  niezależni, odpowiedzialni, konsekwentni, z dystansem do siebie i sporym poczuciem humoru.  
Młodzieżową Kapitułę Zielonej Flagi tworzą: Martyna Duda, Pamela Pokładowska, Ewelina Psiuch, Kamila Gołąb, Natalia Łaszkiewicz, Bartosz Gajda, Kacper Majoch, Adam Kopeć.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego