Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

VIII Chojnowskie dyktando

Aktualności > 2010/2011 > CZERWIEC

Echa VIII CHOJNOWSKIEGO DYKTANDA


Pomysłodawcą, inicjatorem siedmiu edycji CHOJNOWSKIEGO DYKTANDA (w latach 2003 - 2009) jest Jerzy Kucharski - społecznik, ekolog zamieszkały aktualnie w Jaroszówce, nierozerwalnie związany ze środowiskiem nauczycielskim Chojnowa. To on przez kolejne lata dbał o logistyczne zaplecze organizacji konkursu, koordynował prace nauczycielek języka polskiego z chojnowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Był "człowiekiem orkiestrą", który w ścisłej współpracy z Urzędem Miejskim Chojnowa, Gazetą Chojnowską dbał o prawidłowy przebieg imprezy.

W bieżącym roku dyktando zostało zrealizowane dzięki inicjatywie pani Sekretarz Miasta Chojnów - pani Brygidzie Mytkowskiej, która zmobilizowała nauczycielki chojnowskich szkół podstawowych i  gimnazjów do podjęcia prac redakcyjnych.  Wzorem lat poprzednich teksty dyktanda zredagowały nauczycielki języka polskiego chojnowskich szkół - panie: Anna Pauch, Małgorzata Szczepanowska, Ewa Więcek ze Szkoły Podstawowej nr 3; Aneta Czapska ze Szkoły Podstawowej nr 4; Klaudia Dominiak, Ewa Wołoszyn z Gimnazjum nr 1; Małgorzata Graban, Ewa Kantor, Lucyna Spes z Gimnazjum nr 2. W tym roku tematem przewodnim stało się szeroko pojęte zagadnienie zdrowego stylu życia, a treść dyktand powstała w oparciu o najnowsze słowniki ortograficzne PWN.
Nagrody w VIII CHOJNOWSKIM DYKTANDZIE ufundował  BURMISTRZ MIASTA CHOJNOWA. Ponadto za zajęcie I miejsca w poszczególnych grupach przyznano tytuł MISTRZA ZIEMI CHOJNOWSKIEJ.

WYNIKI VIII CHOJNOWSKIEGO DYKTANDA
KATEGORIA ZAMKNIĘTA DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY CHOJNÓW

GRUPA I - uczniowie szkół podstawowych
MISTRZ ORTOGRAFII ZIEMI CHOJNOWSKIEJ - Kacper Dudek
I WICEMISTRZ - Kacper Jaworski
II WICEMISTRZ - Weronika Malicka
IV MIEJSCE - Katarzyna Furmanek
V MIEJSCE -Paulina Manias
VI MIEJSCE - Adrianna Stańczyk
VII MIEJSCE - Oliwia Dziurbiel
VIII MIEJSCE - Łukasz Faluta
IX MIEJSCE - Karolina Pirożek
X MIEJSCE - Klaudia Hołowacz

GRUPA II - uczniowie gimnazjów
i osoby do lat 18.

MISTRZ ORTOGRAFII ZIEMI CHOJNOWSKIEJ - Krzysztof Bogacz
I WICEMISTRZ - Kamila Gołąb
II WICEMISTRZ - Natalia Czapska
IV MIEJSCE - Kacper Mendocha
V MIEJSCE - Karol Uchański
VI MIEJSCE - Michał Smoliński
VII MIEJSCE - Szymon Homętowski
VIII MIEJSCE - Mateusz Halikowski
IX MIEJSCE - Klaudia Giwojno
X MIEJSCE -Natanael Kopański

KATEGORIA OTWARTA - GRUPA III - osoby pełnoletnie

MISTRZ ORTOGRAFII ZIEMI CHOJNOWSKIEJ -Dominika Kubisz
I WICEMISTRZ - Stanisław Gajos
II WICEMISTRZ - Michał Mendocha
IV MIEJSCE - Adam Kamiński
V MIEJSCE - Daniel Michalak
VI MIEJSCE - Waldemar Bulkowski
VII MIEJSCE - Joanna Sromek
VIII MIEJSCE - Michał Paul
IX MIEJSCE - Krystyna Zawada
X MIEJSCE -Agnieszka Mażuchowska


Koordynator VIII CHOJNOWSKIEGO DYKTANDA dziękuje ludziom wielkiego serca, bez wsparcia których, konkurs przebiegałby zupełnie inaczej: właścicielowi Firmy Unifot - panu Andrzejowi Bobikowi za ufundowanie plakatów, dyplomów oraz materiałów piśmienniczych oraz Prezesowi Zarządu Spółki "BIG FORM" - panu Stanisławowi Rokusowi za ufundowanie długopisów, które podobały się wszystkim uczestnikom ze względu na estetykę i dobór kolorów. Tak naprawdę trzeba powiedzieć, że to dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców ósma edycja CHOJNOWSKIEGO DYKTANDA była bogata w atrakcje. Każdy uczestnik dyktanda otrzymał bowiem  pamiątkowy długopis, a  dzięki ufundowaniu papieru samokopiującego przez p. Andrzeja Bobika mógł zabrać ze sobą do domu kopię swojej pracy.
Każdy z egzemplarzy dyktanda  został opieczętowany pieczęcią chojnowskiego dyktanda, która wzorem lat poprzednich i pomysłu Jerzego Kucharskiego i Andrzeja Bobika, stanie się rozpoznawalnym symbolem konkursu.

DYKTANDO CHOJNOWSKIE - WYSŁUCHAJ I NAPISZ
DYKTANDO 1

DYKTANDO 2
DYKTANDO 3


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego