Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

W kontakcie z naturą

Aktualności > 2011/2012 > STYCZEŃ

Gimnazjum nr 2 jak wiadomo nie od dziś dzielnie angażuje się w sprawy ekologii i ratowania naszej planety. Bierzemy udział w różnych konkursach czy też prowadzimy zbiórki elektrośmieci. Także w minionym  roku (2011) kilku uczniów, tegorocznych trzecioklasistów postanowiło dalej szerzyć działania proekologiczne na terenie naszego gimnazjum i miasta.
Wszystko zaczęło się od uzyskania przez naszą szkołę Certyfikatu Zielonej Flagi. Jest to certyfikat międzynarodowy przyznawany szkołom, które dzielnie angażują się w sprawy ratowania naszej planety. Mieliśmy już ów certyfikat w zeszłym roku - 2010, a za nasze działania został on nam przyznany również i w roku 2011.
Tak więc po uroczystości przejęcia tego certyfikatu przez całą społeczność szkolną postanowiliśmy zebrać małą grupkę ludzi, którzy wspólnymi siłami zajmą się w naszej szkole ochroną środowiska. Tym wszystkim zaopiekowała się Pani Małgorzata Potaczała - nauczycielka w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie , która pomagała i wspierała nas w całej akcji.
Pierwszym naszym celem stał się nowo ogłoszony konkurs "W kontakcie z naturą" http://www.wkontakcieznatura.pl/ Konkurs promowany w Internecie i telewizji przez producenta energii - "Enea".
Polegał on na tym że dana grupa musi wymyślić jakąś inicjatywę promującą w jakikolwiek sposób życie w zgodzie z naturą. Grupy z całej Polski miały różne pomysły od akcji zbierania zakrętek do promowania jazdy na rowerze. Liczyła się oryginalność i chęć szerzenia ekologii.
My postanowiliśmy że w naszej szkole ogłosimy konkurs na stworzenie ozdoby choinkowej i torby z materiałów , które nie były już do niczego potrzebne. Do tego grupa musiała stworzyć koszulkę , bądź napis na koszulce reklamujący swoje "dzieła".
Jak się okazało zajęliśmy jedną z 4 równorzędnych nagród o wartości 15 tys. zł na rzecz szkoły. Nagroda do wykorzystania jest na szerzenie ekologii w naszej szkoły np. kupno pomocy naukowych takich jak mikroskopy czy np. stworzenie sali multimedialnej.
Wyrazy wdzięczności kierujemy do dwóch uczennic naszej szkoły: Marty Bartkowskiej i Marty Filipowicz za pomoc w naszym konkursie.
Uczniowie tworzący "Kapitułę Zielonej Flagi" to: Ewelina Psiuch, Martyna Duda, Pamela Pokładowska, Bartosz Gajda, Adam Kopeć, Kacper Majoch.

[Kacper Majoch]


http://www.wkontakcieznatura.pl/blogs/winners


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego