Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Warszawska przygoda

Aktualności > 2009/2010

Warszawska przygoda Grupy „Orłów”
O FINAŁACH KONKURSU TESCO
„DBAJMY O ŚRODOWISKO – TO TAKIE PROSTE”


  26. września 2009 r. w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbył się finał ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Tesco. W rozgrywkach finałowych wzięło udział 16. - dziewięcioosobowych drużyn reprezentujących poszczególne województwa. Województwo dolnośląskie reprezentowała grupa „Orłów” z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie, która w półfinałach była najlepsza w kraju.
IV piętro PKiN zagospodarowano na rzecz tego projektu. Wyodrębniono 3 sale, w których miały rozegrać się zmagania finalistów. Podzielono uczniów na: Uczonych, Aktywnych, Kreatywnych.
 Konkurs rozpoczął się o godz. 11:00 uroczystym powitaniem gości. Pierwszą z konkurencji były zmagania w Komnacie Uczonych. Trzyosobowe drużyny miały za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań z zakresu ekologii. W tej konkurencji grupa „Orłów” wykazała się obszerną wiedzą. Kolejne zadania czekały na konkursowiczów w Komnacie Aktywnych. Mieli się oni wykazać m.in. umiejętnością segregacji odpadów oraz znajomością gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. W Komnacie Kreatywnych drużyny miały za zadanie zbudować z kartonów i innych materiałów funkcjonalny i ekologiczny mebel. W tej konkurencji najważniejsza były:  kreatywność i współpraca.
 O godz. 16:00 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Grupa „Orłów” zajęła IX miejsce w kraju. Miłym zaskoczeniem było dla nas zaproszenie przez jedną z organizatorek do międzynarodowego konkursu kreatywności. Warto zaznaczyć, iż jesteśmy jedyną grupą, która otrzymała taką propozycję.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego