Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Wiosna ach to ty

Aktualności > 2009/2010

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY!!!


22 marca w naszej szkole był nieco zwariowany… Na pewno wpłynęła na nas wiosenna aura, dzięki której przeprowadziliśmy wszystkie zaplanowane imprezy. Odbyły się mecze piłki nożnej, po raz kolejny ustanowiliśmy „Rekordy Gimnessa” w szalonych konkurencjach: na największą liczbę zaplecionych warkoczyków, na najbardziej zaraźliwy śmiech, na najbardziej zwariowaną wiosenną fryzurę. Szkolna Księga Rekordów Gimnessa zapełniła się nowymi wpisami i fantastycznymi zdjęciami.
Na drugiej i trzeciej lekcji grupa uczniów z klasy III a, pracująca pod opieką pani Elżbiety Sołtysiak, powitała w auli uczniów klas II – III Szkoły Podstawowej nr 3 oraz uczniów klasy „0” ze Szkoły Podstawowej nr 4 i w przepięknej, kolorowej scenerii zaprezentowała przedstawienie o „Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”.
Samorząd Uczniowski i członkowie ekologicznego zespołu „Orły” nie zapomnieli oczywiście o dzisiejszej dacie: 22 marca, czyli o obchodach Światowego Dnia Wody, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Czysta woda dla zdrowego świata", mającym na celu zwrócenie uwagi na to, że jakość wody ma bezpośrednie przełożenie na zdrowie ludzkości, a także na równowagę ekosystemów. Zabawne scenki parateatralne w konwencji spotkania największych osobistości ze świata kultury, sztuki i mediów, wręczanie im symbolicznych statuetek „Water Super Star”, spotkanie na szczycie związane z przedstawianiem haseł ekologicznych wszystkim się spodobały i dzięki ciekawej formie na pewno zostaną zapamiętane na długo.
Kulminacyjnym momentem dzisiejszych uroczystości stała się chwila symbolicznej „Adopcji rzeki Skory” i odczytanie „Glejtu zobowiązań” związanych z działaniami na rzecz ochrony lokalnej rzeki. Te działania podejmiemy zgodnie z wytycznymi Klubu Gaja, który wspomoże nas w planowanych przez nas działaniach.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego