Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Zdolny Ślązak

Aktualności > 2012/2013 > KWIECIEŃ

Julia Silldorff - laureatka konkursu "Zdolny Ślązak Gimnazjalista" z języka niemieckiego


Julia - drugoklasistka, a już nie musi myśleć o tym, jak wypadnie za rok na teście z języka niemieckiego. Jest zwolniona z tego egzaminu, ponieważ została laureatką prestiżowego konkursu "Zdolny Ślązak Gimnazjalista", którego regulamin zwalnia tych najlepszych z pisania testu.
Do konkursu przystąpiło prawie 3 tysiące gimnazjalistów z Dolnego Śląska. Julia brawurowo przeszła przez etap szkolny, powiatowy i pisemną część finału organizowaną przez Wyższą Szkolę Filologiczną we Wrocławiu. Wynik części ustnej finału był jednak prawdziwą niespodzianką. Podczas jej podsumowania przewodnicząca komisji bardzo wyraźnie podkreśliła, iż Julia była NAJLEPSZA! Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie usłyszeli, jak wspaniałą dykcję ma nasza uczennica, jak rzeczowo i z pewną swadą odpowiadała na wylosowane pytania, reagowała na dygresje egzaminujących i pięknie prowadziła rozmowę z partnerką.
To nie jest sukces, który przyszedł "ot tak sobie"… Julia już w poprzednim roku szkolnym stanęła w gronie tych zdolnych i pracowitych. Wtedy została "tylko" najmłodszą finalistką, ale tym razem była najlepsza wśród sześciorga laureatów. 3 kwietnia 2013 roku w Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego odbyła się Uroczysta Gala Laureatów XIII edycji tego konkursu. Dolnośląska kurator oświaty, Beata Pawłowicz, wręczyła pamiątkowe medale i dyplomy.
Serdeczne gratulacje!


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego