Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Zdrowuś edukuje

Aktualności > 2013/2014 > MARZEC

"Zdrowuś edukuje"


"Zdrowuś edukuje: Przedszkolak zdrowo konsumuje i sporty trenuje" - pod takim hasłem 11 marca 2014 r. uczniowie klasy specjalnej wraz z przyjaciółmi z klasy IIIB w ramach udziału w programie edukacyjnym WINIARY "Żyj smacznie i zdrowo", zorganizowali akcję promującą zdrowy styl życia. Do udziału zaproszono liczną grupę 5 i 6 - latków z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie. Celem akcji była edukacja oraz integracja. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, aby zachęcić najmłodszych do zdrowego odżywiania i ruchu. Natomiast wspólna zabawa była okazją do propagowania idei integracji w środowisku lokalnym. Na wstępie Królik Zdrowuś oraz Witaminki porwały wszystkich do świetnej zabawy z chustami Klanzy na boisku szkolnym. Kolejną bardzo energetyczną formą ruchu była zumba poprowadzona przez p. Marzenę Anton. Z kolei w auli czekał na uczestników zdrowy i smaczny poczęstunek, który dostarczył wszystkim dużej dawki witamin. Zdrowuś nauczył także dzieci rozróżniać, które produkty są zdrowe, a których lepiej unikać. W kolejnej części spotkania głos zabrały przedszkolaki, które zaprezentowały przygotowane wcześniej piosenki i wierszyki o owocach i warzywach. Witaminki wybrały dziewczynkę i chłopczyka w najpiękniejszym przebraniu za owoc lub warzywo. Występy zostały nagrodzone, a dla wszystkich uczestników akcji wręczono upominki. W akcji wzięły udział również Panie z Sanepidu, które w ramach długofalowej współpracy poprowadzą w naszej szkole cykl lekcji o zdrowym odżywianiu.
Koordynatorkami akcji były: Agnieszka Barszczyk, Alina Bujak, Jadwiga Kranc oraz p. pielęgniarka Bożena Pawłowska. Realizacja działań odbyła się również dzięki zaangażowaniu i nieocenionej pomocy Pań: Marzeny Anton, Agnieszki Perchaluk, Lucyny Spes, Krystyny Brejan, Marioli Wawrzusiak, Jolanty Sochackiej, Iwony Ferlewicz.
Koordynatorki projektu składają gorące podziękowania wychowawczyniom grup przedszkolnych za wspaniałe przygotowanie dzieci do udziału w akcji.
Organizatorzy dziękują również następującym sponsorom: Sklep Intermarche, Sklep papierniczo-zabawkowy PHU Wiesława Macowicz, Mariusz Gawron, Bank Spółdzielczy, Bank Zachodni.

Wychowawczyni klasy specjalnej - Agnieszka Barszczyk

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego